Kuidas väikebussi rendi ettevõte suurendas kodulehe liiklust 12 kuuga 377%.

Rentmax on Tartus tegelev väikebusside rentimisega tegelev ettevõtte. Kui alustasime koostööd poolteist aastat tagasi, ei olnud koduleht Google otsingumootoris nähtav. Selles juhtumi uuringus proovin võimalikult detailselt kirjeldada seda kuidas pooleteise aastaga jõudis nende koduleht otsingumootori esimese lehe top 5 hulka.

Märksõnauuring: viisin läbi põhjaliku märksõnauuringu, et teha kindlaks vähese konkurentsiga märksõnad, mis on asjakohased väikebusside rentimise teenuse valdkonnas. Analüüsisin ka konkurentide kasutatavaid märksõnu.

Kui te ei kasuta Semrushi või Ahrefi, siis järgmine parim ja lihtsam viis kuidas õigeid märksõnu leida on Keyword surfer laiendus. Kui sisestate märksõna otsingusse, tekib paremasse äärde tabel, kus näidatakse erinevaid märksõnu mida inimesed otsivad.

 

 

Lehesisene optimeerimine: optimeerisime veebisaidi pealkirjasildid, metakirjeldused ja sisu tuvastatud märksõnade lisamiseks, kasutades Yoast plugini. Lisasime kasutajakogemuse parandamiseks ka siselingid ja optimeerisime veebisaidi navigeerimist.

Leheväline optimeerimine: töötasime välja tervikliku linkide loomise strateegia, et hankida asjakohaseid tagasilinke reisi- ja turismitööstuse  allikatest. Samuti optimeerisime Google’i minu ettevõtte profiili, et parandada kohaliku otsingu nähtavust. Kindlasti ei tohi alahinnata Google minu ettevõtte profiili kuna see on väga hea viis kuidas Google otsingus ennast paremini nähtavaks teha. Siin kohas mainiksin ära ka arvustuste tähtsuse. Google arvustused teie Google my business profiilil aitab kaasa SEO toimivusele, ehk siis mida rohkem arvustusi teil on seda rohkem nähtavale teie ettevõte satub kui keegi otsib teie ettevõttega seotud tooteid või teenuseid. 

 


 

Sisuturundus: töötasime välja sisuturunduse strateegia, et luua kvaliteetseid postitusi mis on seotud väikebusside rentimise tegeleva sektoriga. Need postitused optimeeriti vähe konkureeritavate märksõnade jaoks. Näiteks õnnestus saada esimene koht otsingumootoris ka sellise märksõnaga nagu “kolimisauto rent”.

 

Tulemused

Pärast ülaltoodud muudatuste rakendamist jälgisime kolm kuud veebilehe külastatavust ja broneeringute numbreid. Esimese kahe kuu jooksul hakkas veebisait mitmete sihitud märksõnadega Google’i otsingutulemuste esimesel lehel ilmnema. Nüüdseks võib öelda, et leht on tublisti kasvanud ja leht ilmneb mitmete märksõnadega esilehe top 5 otsingutulemuste hulgas.

Viimase 28 päeva andmed:

12 month traffic growth

Kokkuvõte

See juhtumiuuring näitab tervikliku SEO strateegia tähtsust orgaanilise liikluse ja väikebusside renditeenuse broneerimise parandamisel. Läbi põhjaliku märksõnauuringu, optimeerides lehe- ja leheväliseid elemente ning töötades välja sisuturundusstrateegia, suutsime tõsta renditeenuse nähtavust ja müüki.