Black Hat SEO ohud ja selle kahjustav mõju teie veebisaidile

Otsingumootoritele optimeerimise (SEO) tohutus valdkonnas, kus ettevõtted püüavad saavutada nähtavust ja suurendada orgaanilist liiklust, võivad mõned ebaeetilised tavad kahjustada veebisaidi pikaajalist edu. Üks selline tava on musta mütsi SEO inglise keeles black hat SEO. Selles postituses süveneme Black Hat SEO tehnikate hämarasse maailma ja heidame valgust negatiivsetele tagajärgedele, mida need teie veebisaidile võivad avaldada.

Mis on musta mütsi SEO? (Black hat SEO)

Black Hat SEO viitab agressiivsete ja manipuleerivate strateegiate kogumile, mida kasutatakse otsingumootorite manipuleerimiseks ,et veebisaiti kunstlikult ülesse tõsta. Kuigi need taktikad võivad anda lühiajalist kasu, rikub see otseselt otsingumootori reegleid ja võivad kaasa tuua karmid karistused, sealhulgas deindekseerimise või lehekülje täieliku keelustamise otsingumootoris.

 

Negatiivsed mõjud teie veebisaidile

Usaldusväärsuse ja maine kaotus

Black Hat SEO tehnikad hõlmavad tavasid, mis rikuvad otsingumootorite usaldust veebisaitide omanike vastu. Need taktikad hõlmavad muu hulgas märksõnade ülekasutamist (keyword stuffing), nähtamatut teksti ja selle varjamist. Kui otsingumootorid need ebaeetilised tegevused tuvastavad, võivad nad saiti karistada, mis toob kaasa usaldusväärsuse ja maine kaotuse. Samuti võivad külastajad tajuda selliseid saite ebausaldusväärsetena, mis põhjustab veebiliikluse ja konversioonide vähenemist.

Orgaanilise liikluse vähenemine

Otsingumootorite eesmärk on pakkuda kasutajatele kõige asjakohasemaid ja väärtuslikumaid otsingutulemusi. Kui veebisait kasutab edetabelite manipuleerimiseks Black Hat SEO tehnikaid, rikub see otsingumootori algoritmide loomulikku järjekorda. Varem või hilhem tunnevad otsingumootorid need manipulatsioonid ära ja karistavad või eemaldavad saidi oma registrist. Selle tulemusena väheneb orgaaniline liiklus ja potentsiaalsed külastajad ei leia teie saiti otsingumootori päringute kaudu.

Pikaajaline SEO kahjustus

Black Hat SEO tehnikate tagajärjed võivad olla pikaajalised. Isegi kui teil õnnestub saavutada lühiajalist kasu, on oht saada karistada. Sellistest karistustest taastumine nõuab aega, pingutust ja teie SEO strateegia täielikku läbivaatamist. Teie saidi mainele ja autoriteetidele tekitatud kahju parandamine võib kesta kuid või isegi aastaid, mille tulemuseks on võimaluste ja tulude kaotamine.

Ebasoodne kasutajakogemus

Black Hat SEO keskendub sageli pigem otsingumootori algoritmidele kui kasutajakogemusele. Sellised strateegiad nagu eksitavad lingi ümbersuunamised ja ebaoluline sisu ei peta mitte ainult otsingumootoreid, vaid tekitavad ka veebilehe külastajades frustratsiooni ja segadust. See võib põhjustada kõrgeid liikluse põrkeid (bounce rates) ja negatiivseid arvustusi, mis lõpuks rikub teie brändi mainet.

Õiguslikud tagajärjed

Mõned Black Hat SEO-tavad võivad ületada seaduslikke piire. Sellised võtted nagu sisu plagiariseerimine, autoriõigustega kaitstud materjali loata kasutamine või andmepüügiga tegelemine võivad tuua teid kohtusse. Nende toimingute võimalikud õiguslikud tagajärjed ei tasu ära seda lühiajalist kasu otsingumootori edetabelis või

Järeldus

Kuigi kiirete SEO-võitude ahvatlus võib ahvatleda mõnda veebisaidi omanikku Black Hat’i tehnikaid kasutama, ei ole negatiivne mõju teie veebisaidi usaldusväärsusele, orgaanilisele liiklusele ja pikaajalisele edule seda riski väärt. Selle asemel keskenduge eetilistele ja jätkusuutlikele SEO tavadele, mis seavad esikohale kasutajakogemuse, väärtusliku sisu, et tugevdada veebis kohalolekut. Järgides otsingumootori juhiseid ja investeerides seaduslikesse SEO strateegiatesse, saate kaitsta oma veebisaidi mainet ja saavutada digitaalsel maastikul jätkusuutlikku kasvu.


Viited:

Viisid kuidas black hat seo kahjustavad seo kampaaniat: https://www.searchenginejournal.com/11-black-hat-techniques-can-kill-seo-campaign/180601/#close

Üldiselt black hat seost: https://www.wordstream.com/black-hat-seo

Põhilised tehnikad black hat seos ja kuidas neid ära tunda: https://rockcontent.com/blog/black-hat/