Kodulehe optimeerimine või teisisõnu SEO tähendab otsingumootori optimeerimist. Lihtsamalt öeldes tähendab see teie saidi täiustamise protsessi, et suurendada selle nähtavust, kui inimesed otsivad Google’is, Bingis ja teistes otsingumootorites teie ettevõttega seotud tooteid või teenuseid. Mida parem on teie lehtede nähtavus otsingutulemustes, seda tõenäolisem on koguda tähelepanu ning tuua oma ettevõttesse potentsiaalseid kliente.
Kuidas seo toimib?
Otsingumootorid, nagu Google ja Bing, kasutavad veebilehtedel kontrollimiseks veebiroboteid, liikudes saidilt saidile, kogudes nende lehtede kohta teavet ja lisades need registrisse.
Veebirobot on nagu raamatukogu pidaja, kes vaatab läbi kõik korrastamata raamatukogus olevad raamatud ja paneb kokku kataloogi, et igaüks, kes raamatukogu külastab, leiaks vajaliku teabe kiiresti ja lihtsalt üles. Raamatute teemade järgi kategoriseerimiseks ja sortimiseks loetakse iga raamatu pealkiri, kokkuvõte ja osa sisutekstist, et aru saada, millest see raamat räägib. Samamoodi toimib ka veebilehtedega kuid neid tegureid on rohkem kui 200.
Otsingumootorid otsivad elemente, sealhulgas pealkirjasildid, märksõnad, pildisildid, sisemine linkide struktuur ja sissetulevad lingid (tuntud ka kui backlingid). Otsingumootorid vaatavad ka saidi struktuuri ja kujundust, külastajate käitumist ja muid saidiväliseid tegureid, et teha kindlaks, kui kõrgel peaks teie sait SERP-is (Otsingumootori tulemuste leht) olema.
KUIDAS GOOGLE JÄRIESTAB LEHTI OTSINGUTULEMUSTES?
Otsingumootoritel on ainult üks eesmärk. Selleks eesmärgiks on pakkuda kasutajatele kõige asjakohasemaid vastuseid või teavet.
Google kasutab keerulisi algoritme, et määrata, millised lehed otsingutulemustesse kaasata. Algoritm võtab arvesse sadu tegureid, sealhulgas lehel oleva sisu asjakohasust kasutaja otsingupäringuga, veebisaidi kvaliteeti ja usaldusväärsust ning kasutaja asukohta ja otsinguajalugu.
Siin on mõned tegurid, mida Google oma otsingutulemustes lehtede järjestamisel arvesse võtab.
- Asjakohasus: Google soovib pakkuda kasutajatele nende otsingupäringu jaoks kõige asjakohasemaid ja kasulikumaid tulemusi. Selleks vaadatakse sisu ja märksõnu, mille abil tehakse kindlaks, kui täpselt leht vastab kasutaja otsingupäringule.
- Kvaliteet: Google hindab kvaliteetset sisu ja veebisaite. See võtab arvesse selliseid tegureid nagu veebisaidi usaldusväärsus ja autorite asjatundlikkus, et määrata lehe sisu kvaliteet.
- Kasutajakogemus: Google võtab arvesse, kui lihtne on kasutajatel veebisaidil navigeerida ja seda kasutada. See hõlmab selliseid tegureid nagu veebisaidi laadimiskiirus ja mobiilisõbralikkus.
- Backlingid: Google vaatleb tagasilinkide (teistelt veebisaitidelt teie veebisaidile viivad lingid) arvu ja kvaliteeti, et hinnata veebisaidi populaarsust ja tähtsust.
Järgides SEO parimaid tavasid ja luues kvaliteetset asjakohast sisu, saate parandada oma veebisaidi võimalusi Google’i otsingutulemustes hea asetuse saamiseks.
MIS ON MÄRKSÕNAD?
Märksõnad on ideed ja teemad, mis määravad teie lehe sisu. SEO mõttes on need sõnad ja fraasid, mida otsijad otsingumootoritesse sisestavad ja mida nimetatakse ka “otsingupäringuteks”.
Näiteks kui teil on matkamise tarvete müümisega tegelev ettevõte, võite oma veebisaidi sisusse ja metaandmetesse lisada selliseid märksõnu nagu “matkasaapad”, “telgid” ja “seljakotid”. See aitab teie veebisaidil otsingutulemustes kõrgemal asetusel, kui inimesed neid termineid otsivad.
Ainulaadseid märksõnu tuleks kasutada saidi igal lehel, mida veebirobotid ja inimesed tavaliselt otsivad, et neile kinnitada, et teil on see, mida nad otsivad.
Samuti võite kaaluda peamise märksõna lisamist oma URL-i, lehe H1-märgendisse, metakirjeldustesse ja lehel olevat piltide alt-atribuutidesse; kõik need kohad aitavad otsingumootoritel mõista, mida teie sisu tegelikult endast kujutab.
Märksõnade kasutamine nendes valdkondades on kõige lihtsam viis sisu otsingutele sihtimiseks. See ei vii teid kohe tulemuste tippu, kuid see on hädavajalik SEO; kui neid põhimeetmeid ei järgita, ei leia inimesed teie lehte otsingumootoris.
MIS ON BACKLINKID?
Lühidalt öeldes, backlink tekib siis kui teine veebileht viitab teie lehele. Mõned lingid on oma olemuselt väärtuslikumad kui teised. Usaldusväärsete, populaarsete ja kõrge autoriteediga saitide lingid on kõige ihaldusväärsemad, samas madala autoriteetsusega potentsiaalselt rämpspostiga saitide lingid on tavaliselt spektri teises otsas. Kui paljud saidid lingivad samale veebilehele, saavad otsingumootorid järeldada, et sisu on linkimist väärt ja seetõttu tasub seda ka otsingu tulemustes kuvada. Seega võib nende tagasilinkide teenimisel olla positiivne mõju saidi positsioonile või otsingu nähtavusele.
Backlinkide loomiseks võite pöörduda teiste veebisaitide poole ja paluda neil linkida teie saidile või luua sisu, mis on nii väärtuslik ja informatiivne, et teised veebisaidid soovivad sellele linkida. Samuti on hea mõte jälgida oma backlinke ja keelata kõik lingid rämpspostiga või madala kvaliteediga veebisaitidelt.
SISU LOOMINE
Sisu on koht, kus teie SEO teoks saab. Teie sisu võimaldab teil otse suhelda olemasolevate ja potentsiaalsete klientidega. Siin aitavad teie märksõnad luua autoriteeti, usaldust, järjepidevust ja kaasatust.
SEO-väärilise sisu loomiseks peaksite keskenduma järgmisele:
Mõistke oma vaatajaskonda: Teades oma sihtrühma ja mida nad otsivad otsingumootoris on hea sisu loomisel võtmetähtsusega. Viige läbi märksõnauuringud, et teada saada, milliseid termineid ja fraase teie vaatajaskond veebist teabe otsimisel kasutab.
Kasutage märksõnu tõhusalt: kui olete oma sihtmärksõnad tuvastanud, lisage need kindlasti oma sisusse loomulikul ja asjakohasel viisil. See hõlmab nende kasutamist pealkirjades, alampealkirjades ja kogu sisus.
Kvaliteetse sisu kirjutamine: lisaks märksõnade tõhusale kasutamisele on oluline tagada, et teie sisu oleks hästi kirjutatud, informatiivne ja vaatajaskonnale kasulik. Google ja teised otsingumootorid seavad esikohale kvaliteetse sisuga veebisaidid, seega pange kindlasti aega ja vaeva, et luua sisu, mis lisab teie lugejatele väärtust.
Optimeerige oma sisu loetavuse huvides: lisaks informatiivsele ja kasulikule sisule peaks see olema ka hõlpsasti loetav ja arusaadav. Kasutage lühikesi lõike, pealkirju ja täpisloendit, et muuta oma sisu visuaalselt atraktiivsemaks ja hõlpsamini seeditavaks.
Sisu on kõik, mida teie publik vaatab või kuulab, sealhulgas:
- Blogid
- Veebilehe tekst
- Infograafika
- Videod
- Sotsiaalmeedia postitused
- Podcastid
- Uudiskirjad
Neid juhiseid järgides saate luua sisu, mis on nii SEO-sõbralik kui ka teie vaatajaskonda köitev.
KAUA VÕTAB SEO AEGA?
Aeg, mis kulub SEO tegemiseks et näha tulemust, võib varieeruda sõltuvalt mitmest tegurist, sealhulgas teie valdkonna konkurentsivõimest, veebisaidi kvaliteedist ja teie SEO strateegia tõhususest.
Üldiselt on oluline mõista, et SEO on pikaajaline strateegia ja märkimisväärsete tulemuste saavutamiseks võib kuluda mitu kuud või isegi kauem. See aga ei tähenda, et te ei näe selle aja jooksul mingeid paranemist. Pärast mõne nädalast SEO strateegia rakendamist võite märgata oma asetuse paranemist teatud märksõnade puhul.
Samuti on oluline märkida, et SEO on pidev protsess. Oma asetuse säilitamiseks ja parandamiseks peate oma veebisaiti pidevalt optimeerima ja looma uut sisu. See võib aidata teil konkurentidest ees püsida ja oma veebisaidile jätkuvalt orgaanilist liiklust suunata.
KAS SEO ON MULLE VAJALIK?
Lühike vastus on jah! SEO on andmepõhine lähenemine teie ettevõtte digitaalse turunduse kvaliteedi ja teie ettevõtte nähtavuse parandamiseks. SEO eelised võivad teie ettevõtet ainult aidata
Aastal 2021 tõusis vajadus SEO järele kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Kui tarbijad hakkasid massiliselt veebi kasutama, mõistsid isegi kõige traditsioonilisemad ettevõtted, et nad peavad kiirendama üleminekut digitaalsele turule.
Tugeva SEO olemasolu teie saidil on teie digitaalse turunduse jaoks vajalik. Kui teil on küsimusi selle kohta, miks SEO on ettevõtte jaoks oluline või SEO kohta üldiselt, võta meiega ühendust juba täna!